Niezbędne świąteczne dekoracje

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Święta zbliżają się wielkimi krokami. To czas, by zastanowić się nad tym, jak ozdobić w tym roku swój dom i stworzyć w nim tę niepowtarzalną, ciepłą atmosferę. Pomysłów na świąteczne dekoracje są niezliczone ilości, jednak wśród nich są pozycje obowiązkowe, które muszą znaleźć się w każdym mieszkaniu. Jak wybrać te najpiękniejsze? 

Ozdoby choinkowe

Oczywiście absolutną podstawą każdej świątecznej aranżacji jest choinka. Dziś coraz częściej nie jest to żywa jodła, ani nawet jej sztuczna imitacja. Bardzo modne stają się samodzielnie wykonane bożonarodzeniowe drzewko, które stworzyć można na przykład z desek lub patyków. Taka choinka nadaje całości dekoracji modnego, rustykalnego charakteru, a jednocześnie nic nie stoi na przeszkodzie, by udekorować ją w sposób tradycyjny wykorzystując do tego celu światełka i szklane kule. Ciekawym pomysłem mogą być również niezwykle oryginalne bombki figurki o najróżniejszych, zaskakujących kształtach. Jeśli zależy nam na uzyskaniu sielskiego, wiejskiego efektu możemy postawić na modele w formie latarenek, grzybków, leśnych zwierzątek i drewnianych domków. Powiewu nowoczesności dostarczą natomiast fantazyjne bombki – emotki, myszki komputerowe czy aparaty fotograficzne.

Stroiki – nie tylko na stół wigilijny

Interesujących pomysłów na bożonarodzeniowe stroiki nie trzeba długo szukać. W okresie przedświątecznym Internet aż kipi od inspiracji na te klimatyczne dekoracje. Warto poświęcić chwilę na samodzielne wykonanie takiej ozdoby. Zazwyczaj projekty stroików są dość proste, a takie własnoręcznie stworzone, niepowtarzalne przystrojenie mieszkania, daje wiele satysfakcji. Wybierając stroiki na stół, można dodatkowo zdecydować się również na coraz modniejsze wieńce, którymi przybrać możemy drzwi wejściowe, oraz świąteczne akcenty na półkach w postaci udekorowanych świec, latarenek lub niewielkich choinek. Do wykonania tego typu ozdób także możemy wykorzystać niewielkie bombki, które szczególnie pięknie prezentują się oświetlone płomieniem świeczek. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*