Od czego zależy jakość Twojego snu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sen jest ważnym elementem codziennego życia. Pomaga nam obudzić się odświeżonym i pełnym energii, dzięki czemu możemy z łatwością wykonywać nasze codzienne czynności. Jednak jest to również temat, który jest powszechnie niezrozumiały dla wielu osób.

Jakość snu zależy od różnych czynników, takich jak:

Łóżko

Właściwy rodzaj łóżka nie tylko pomoże Ci uzyskać dobry sen, ale także poprawi Twoje ogólne zdrowie i samopoczucie. W poszukiwaniu najlepszego łóżka najlepiej odwiedź sklep z łóżkami Warszawa jest ich pełna.

Materac

Patrz na materiały używane w robieniu materaca – Większość nowoczesnych materacy jest zrobiona z pianki lub gumy lateksowej, co czyni je bardziej wygodnymi niż ich odpowiedniki zrobione z sprężyn, ponieważ zapewniają lepsze wsparcie dla twojego kręgosłupa i stawów podczas cykli snu, gdyż oferują równomierne rozłożenie ciężaru na całej powierzchni twojego ciała bez powodowania jakichkolwiek punktów nacisku.

Ćwiczenia

Ćwicz regularnie w ciągu dnia – ale nie za blisko pory snu. Regularne ćwiczenia pomagają promować lepszą jakość snu poprzez zmniejszenie poziomu stresu i poprawę krążenia w całym ciele. Jeśli jednak ćwiczysz zbyt blisko pory snu, Twój organizm może być jeszcze pobudzony po treningu i mieć problemy z ułożeniem się do snu. Staraj się zachować co najmniej trzygodzinny odstęp między sesjami ćwiczeń a snem, aby organizm miał czas na rozluźnienie się przed pójściem spać.

Środki pobudzające

Unikaj środków pobudzających przed snem. Kofeina, nikotyna i alkohol mogą wpływać na Twoją zdolność do zasypiania i utrzymania snu przez całą noc. Zwiększają one czujność i utrudniają odprężenie się w trybie snu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*