Przewaga oryginalnych części do Renault nad zamiennikami

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W wielu sytuacjach jesteśmy zmuszeni do zakupu części zamiennych do samochodu. Zazwyczaj mamy do wyboru elementy oryginalne lub produkowane przez firmy trzecie – nierzadko pochodzące z Chin. Te drugie kuszą niższą ceną, jednak czy warto oszczędzać? Jak za chwilę udowodnimy, jeżeli tylko jest możliwość zakupu części oryginalnych, to będzie to zdecydowanie lepsza możliwość. 

Idealne dopasowanie

Wiele podzespołów samochodu wykonanych jest z bardzo dużą precyzją. Oznacza to, że nawet niewielkie różnice w wymiarach, niewidoczne gołym okiem, mogą sprawić że taki element nie będzie pasował. Mowa tutaj o wszelkich uszczelkach, które na pierwszy rzut oka mogą nawet dobrze pasować, ale nie będą w stanie powstrzymać wycieków oleju, płynu chłodzącego, czy innych cieczy. Jak się okazuje, nawet zamienne dekielki do felg Renault są często wykonane tak, że potrafią odpaść od kół po wjechaniu w dziurę, lub szybszym przejeździe przez próg zwalniający. Już sam ten fakt powinien odwieść nas od zakupu tanich zamienników z nieznanych źródeł.

Fabryczna jakość

Kolejna sprawa to jakość wykonania tych elementów, które są widoczne z zewnątrz.Okazuje się, że o ile chińskie zamienniki początkowo mogą być nie do odróżnienia od oryginałów, to już po kilku miesiącach zaczyna się z nich złuszczać lakier. Mowa zwłaszcza o relingach dachowych, które są wystawione na duże oddziaływanie promieni słonecznych. Tutaj jakość lakieru musi być absolutnie bezkompromisowa. Dlatego najlepiej zakupić oryginalne, np. na stronie https://www.franceauto.pl/czesci-karoserii/relingi-dachowe/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*