Przyczyny pojawienia się krwawienia z dziąseł

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Krwawiące dziąsła to nieprzyjemna dolegliwość, z którą zmaga się na co dzień wiele osób. Pojawia się zazwyczaj w trakcie mycia zębów, a także gryzienia różnych pokarmów – zwłaszcza tych twardych. Z całą pewnością nie należy tego faktu bagatelizować, ponieważ może być istotnym sygnałem, że w organizmie dzieje się coś bardzo niedobrego. Zaleca się zatem wizytę w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym. Jeśli interesuje nas dobry dentysta Rataje to dzielnica Poznania, gdzie przyjmuje wyjątkowo wielu specjalistów skutecznie potrafiących poradzić sobie z krwawiącymi dziąsłami.

Powierzchniowe uszkodzenia to nie wszystko

Podstawowym powodem krwawienia z dziąseł są uszkodzenia o charakterze mechanicznym, wynikające najczęściej ze zbyt intensywnego szczotkowania zębów. Problem ten można wówczas łatwo wyeliminować, postępując po prostu bardziej delikatnie podczas codziennej pielęgnacji uzębienia, ewentualnie zmieniając szczoteczkę na model z miękkim włosiem.

Oprócz tego przyczyną może być: miejscowy stan zapalny, anemia, cukrzyca, duży niedobór witaminy C, korzystanie z konkretnych leków (w szczególności hormonalnych, antyalergicznych, przeciwpadaczkowych i na astmę), zaburzenia krzepnięcia krwi, nadmierne palenie papierosów, chroniczny stres, niewłaściwa dieta, a nawet ciąża czy predyspozycje genetyczne.

Nierzadko też winowajcą okazuje się paradontoza, czyli infekcja bakteryjna atakująca dziąsła oraz tkanki okołozębowe. Niezależnie od powodu krwawienia jego bagatelizowanie jest najgorszą opcją, bo w skrajnym przypadku może doprowadzić do utraty zębów. Najlepiej jak najszybciej odwiedzić wykwalifikowanego stomatologa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*