Psie spa – na jakie zabrać czworonoga?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Salony groomerskie wyręczają właścicieli w pielęgnowaniu czworonogów. Regularne wizyty w gabinecie są niezbędne zwłaszcza u piesków z długim włosiem, czy skłonnością do powstawania kołtunów. Jednak nie tylko takie pupile mogą odwiedzać groomerów. Podpowiadamy, jakie zabiegi wykonywane są w psim spa oraz na które z nich warto się zdecydować.

Zabiegi, które warto wykonywać każdemu pieskowi

Psy szorstkowłose można wykąpać samodzielnie w domu. Właściciele rzadziej wykonują z kolei trymowanie, czyli usuwanie martwego włosa palcami albo nożami do trymowania – te wolą zlecić groomerom. Dzięki temu zmniejsza się dyskomfort pupila i dba się o wentylację jego skóry. W psim spa warto postawić też na czyszczenie uszy i pielęgnację pazurków. Pierwsze wykonuje się specjalnymi płynami – usuwanie zalegającego w uszach wosku zapobiega powstawaniu zapaleń i pogarszaniu się słuchu. Pielęgnacja pazurów polega na ich przycięciu przy użyciu cążków. Dzięki temu psiak nie będzie czuł dyskomfortu przy chodzeniu.

Spa dla czworonogów z rosnącym włosiem

W niektórych salonach największą uwagę przykłada się do pielęgnacji psów z rosnącym włosiem. Na stronie https://psifryzjer.littleheroes.pl/ zapoznać się można z pełnymi pakietami spa, obejmującymi kąpiel, rozczesywanie, suszenie, czy modelowanie rosnącej sierści. W przypadku czworonogów z długim włosiem istotne jest usuwanie kołtunów oraz strzyżenie – te zabiegi warto zlecić profesjonalnym groomerom. Odpowiednio wystylizują oni sierść psa, przytną nadmiar włosia pod ogonem, na uszach i w okolicach pyska – warto zafundować zwierzakowi tak kompleksową pielęgnację.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*