W co zaopatrzyć pracownika do pracy w trudnych warunkach?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wśród niezliczonej liczby zawodów można wyróżnić wiele grup. Jedną z takich grup są zawody, które wykonuje się w naprawdę ciężkich warunkach. Są to m.in. zawody związane z energetyką, górnictwem, metalurgią, czy też wyrobem szkła. Z uwagi na szczególne zagrożenia, na jakie może być narażony pracownik wykonujący zawód w jednej z tych branży, pracodawca jest zobowiązany odpowiednio zaopatrzyć i wyposażyć swoich ludzi. Ma to niezwykle istotne znaczenie przede wszystkim w kwestii bezpieczeństwa, gdyż w wielu przypadkach może chodzić nie o zdrowie, co nawet życie.

Wyposażenie podczas trudnych warunków pracy

Osobę pracującą w trudnych warunkach trzeba zaopatrzyć przede wszystkim w odpowiednią odzież roboczą i ochronną. Przykładowo chodzi o sprzęt do pracy na wysokości. W tym wypadku nie obejdzie się bez lin, wytrzymałych kasków, zestawów asekuracyjnych, czy też uprzęży roboczej. W przypadku pracy z chemikaliami i szkodliwymi substancjami pracownik powinien posiadać maski ochronne do malowania, lub też inne aparaty chroniące jego drogi oddechowe. Jeżeli chodzi natomiast o wspomnianą energetykę i pracę z prądem, to elektryka należy zaopatrzyć w specjalne odzienie wykonane z materiałów nieprzewodzących i izolujących.

Ważne jest także solidne i trwałe obuwie, zwłaszcza w warunkach, gdzie w każdej chwili przez moment nieuwagi, można zgnieść sobie stopę. Warto pamiętać również o przenośnym zestawie apteczkowym, który ma niewielkie rozmiary, a znajdują się w nim wszystkie najpotrzebniejsze przedmioty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*