W jakich sytuacjach warto skorzystać z pomocy dietetyka?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Świat żywienia jest rozległy i złożony, z wieloma różnymi aspektami, opcjami i wytycznymi, które mogą sprawić, że łatwo się pogubić w toku informacji, jakie produkty wybierać i jak należy postępować.

Dlatego też w ramach wsparcia przychodzi dietetyk, który udzieli Ci fachowej porady, jak poprawić swoją dietę, abyś mógł żyć zdrowiej. Taki specjalista będzie również w stanie pomóc, jeśli szukasz poprawy diety w konkretnym celu, takim jak utrata wagi lub poprawa wyników sportowych.

Aby przekonać się, jakie wsparcie może zaoferować dietetyk, oto kilka sytuacji, w których warto skorzystać z pomocy tego specjalisty:

Próbujesz schudnąć, ale waga nie drga

Być może spożywasz zbyt duże ilości kalorii lub nie spalasz ich wystarczająco dużo poprzez ćwiczenia i codzienną aktywność. Trzeba przeanalizować wszystkie możliwe powody. Dietetyk może pomóc Ci dowiedzieć się, co jest nie tak i naprawić to tak, abyś znów zaczął zrzucać kilogramy.

Nie masz pewności co do wyboru potraw i kaloryczności posiłków

Nie jesteś pewna, ile powinnaś jeść w każdym posiłku lub przekąsce. Łatwo jest się pomylić co do wielkości porcji, gdy liczysz kalorie lub gramy tłuszczów lub węglowodanów, ponieważ istnieje tak wiele różnych sposobów, aby je zmierzyć. Dietetyk taki jak ze strony https://optimadiet.pl/ może dostarczyć wytycznych opartych na Twoim wzroście, wadze, płci, stanie fizjologicznym oraz poziomie aktywności. Określi ile kalorii potrzebujesz w zależności od tego czy chcesz schudnąć, przytyć czy utrzymać wagę.

Jaka dieta będzie najlepsza na okres ciąży?

Chcesz uzyskać wskazówki dotyczące wyboru żywności podczas ciąży lub karmienia piersią, co wymaga więcej kalorii niż zwykle, ale także wymaga pewnych składników odżywczych, które nie zawsze są łatwe do uzyskania z samej żywności (jak np. żelazo). Dietetyk może przeprowadzić analizę Twojego żywienia i ocenić jakich składników w Twojej diecie jest za mało lub za dużo. Może określić jakiej suplementacji potrzebujesz (np. witamina D), aby zapewnić, że mama i dziecko otrzymują wszystkie składniki odżywcze, których potrzebują.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*