Właściwości kawy

Właściwości kawy

Nao Triponez/pexels.com

Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kawa to ceniony i popularny napój, który pijemy z rana, aby się rozbudzić czy też dla relaksu podczas spotkań z przyjaciółmi. Mówi się, że kawa ziarnista jest lepsza, ale niekoniecznie to prawda. Jeśli mamy ekspres, który również mieli ziarna, warto ją kupić, ale i zmielona kawa w fabryce ma takie same właściwości. Co ciekawe ten napój ma wiele prozdrowotnych właściwości, o których reklamy nam nie powiedzą.

Tego o kawie możesz nie wiedzieć

Dużo osób wybiera kawę zamiast herbaty, ponieważ ma ona pobudzać do działania, ale tak naprawdę zapach kawy wpływa relaksująco. Oprócz tego według najnowszych badań po wypiciu kawy w naszym organizmie zwiększa się poziom dopaminy i serotoniny, które wpływają na dobre samopoczucie. Z tego powodu uważa się, że może ona zmniejszać ryzyko depresji. Jedną z ciekawostek jest też fakt, że regularne picie 2-3 filiżanek kawy dziennie poprawia potencję. Picie kawy poprawia też krążenie krwi, ponieważ jej przepływ w żyłach zwiększa się o 30%. Kofeina, czyli jeden z głównych składników naparu z kawy pomaga też chronić organizm przed schorzeniami neurologicznymi, jak nawet przed chorobą Parkinsona.

Oprócz tego wspomaga ona spalanie tłuszczu w organizmie. Nie ma chyba drugiego bardziej uniwersalnie działającego na nasze zdrowie naparu niż kawa. Jednak, aby uzyskać zdrowotne efekty trzeba wybierać kawę wysokiej jakości jak na przykład https://aquamelior.pl/produkt/kawa-mielona-illy-filtered-250g, która jest idealna do ekspresów. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się smacznym napojem, ale i korzystać z jego cennych właściwości na co dzień.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*