Na jakie elementy zwrócić uwagę przy wyborze opon zimowych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór opon zimowych powinien być oparty na kilku podstawowych kryteriach. Lepiej poświęcić trochę więcej czasu i zapoznać się z tematem, niż kupić niewłaściwy model i stracić pieniądze. Tym bardziej, że jakość i parametry opon zimowych mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w czasie podróży. A to kryterium, które powinno być szczególnie ważne dla każdego kierowcy.

Podstawowe kryteria

Poszukiwania opon powinny rozpocząć się od rozmiaru. Na rynku dostępne są wszystkie warianty, a jednym z najpopularniejszych są opony 17-calowe, które świetnie sprawdzają się w mocniejszych autach. Oczywiście rozmiar to nie wszystko. Bardzo istotne są również parametry bezpieczeństwa. W sytuacji, gdy interesuje nas właśnie ten rozmiar opon, warto zwrócić uwagę na opony zimowe Nokian 225/45 R17, które cechuje wysoka przyczepność na mokrej nawierzchni. Jest to więc model, który zmniejsza ryzyko wpadnięcia w poślizg, podnosząc poziom bezpieczeństwa kierowcy.

Inny popularny model to opony 18-calowe, które coraz częściej spotyka się w autach rodzinnych. Charakteryzuje je niski profil, co sprawia, że wyglądają bardzo dobrze i dodają autu urody. Poszukując takiego modelu, można wybrać opony np. ze strony https://www.tireexpert.pl/kategoria-produktu/opony-zimowe-nokian-225-45-r18, które odznaczają się doskonałą sterownością i wysokim komfortem jazdy. Co więcej, dzięki odpowiedniej gumowej mieszance są trwałe i będą nam długo dobrze służyć. Wybór opon należy potraktować poważnie, w razie wątpliwości warto poszukać informacji w internecie i zapoznać się z opiniami innych kierowców.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*