Trzy sposoby na pozyskanie profesjonalnego sprzętu medycznego do domu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W przypadku wystąpienia problemów ze zdrowiem często konieczne jest korzystanie na co dzień w domu z profesjonalnego sprzętu medycznego. Wbrew pozorom samodzielny zakup produktów nie zawsze jest jedyną opcją. Poznaj kilka popularnych sposobów na zdobycie niezbędnego sprzętu medycznego do użytku domowego.

Refundacja

Osobom posiadającym ubezpieczenie zdrowotne przysługuje możliwość skorzystania z refundacji NFZ na domowy sprzęt medyczny. W ten sposób często nawet przy niewielkim budżecie można liczyć na profesjonalne leczenie. Wiele produktów ze strony https://www.oddychasz.pl/ jest objętych możliwością częściowego bądź całkowitego pokrycia kosztów przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Dotyczy to m.in. cewników zewnętrznych, aparatów na bezdech senny czy też produktów stomijnych.

Dzierżawa

Nadal niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że sprzęt medyczny można niekiedy wydzierżawić. Taka forma najmu jest świetnym sposobem na uzyskanie dostępu do produktów, które np. nie są objęte całkowitą refundacją, a ich zakup byłby poważnym obciążeniem dla domowego budżetu bądź zwyczajnie byłby nieopłacalny. Sklep online Oddychasz.pl umożliwia przykładowo wypożyczenie koncentratorów tlenu.

Zakup

W niektórych przypadkach może być konieczny zakup sprzętu medycznego z własnych środków. Czasami jest to także po prostu korzystne np. w przypadku chorób przewlekłych bądź stosunkowo tanich produktów. Przykładowo zakup łóżka rehabilitacyjnego dla osoby z trwałą niepełnosprawnością może okazać się lepszym rozwiązaniem niż dzierżawa przez wiele lat.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*