Typy mebli i ich zastosowanie w przestrzeni domu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dobrze skompletowane meble do pomieszczenia mogą optycznie powiększyć przestrzeń oraz nadać jej odpowiedni charakter. Co zatem wybrać do salonu, a co do przedpokoju? Jak zaaranżować ścianę z telewizorem? Oto krótki przegląd wyposażenia do domu.

Komoda czy szafa – czym kierować się przy wyborze?

Ustawienie komody nawet w niewielkim pomieszczeniu nie wywoła wrażenia zapełnionej przestrzeni. Niewielka wysokość daje możliwość zaaranżowania ściany, która została odsłonięta. Można na niej powiesić obrazy, plakaty w ramie czy rodzinne zdjęcia. Doskonałym rozwiązaniem są także tapety. Duży wybór wzorów daje możliwość zaplanowania ciekawej aranżacji. Przy wyborze szafy zaletą jest możliwość powieszenia ubrań na wieszakach, a tego nie zapewni komoda. Wielkość zabudowy meblowej w dużym stopniu wpływa na odbiór przestrzeni, może ją powiększyć, ale także przytłoczyć i sprawić wrażenie nieporządku.

Przeglądając aranżacje przygotowane przez projektantów wnętrz, można zauważyć, że częstym elementem w aranżacji przedpokoju jest konsola. Metalowe nogi doskonale pasują do aranżacji industrialnych, ale konsole pokochają także miłośnicy minimalizmu. Na stronie https://hugle.pl/ można znaleźć model z szufladami, który sprawdzi się również jako toaletka w sypialni do przechowywania kosmetyków i lekarstw.

Przy omawianiu mebli do domu nie można zapomnieć o stolikach kawowych i szafkach RTV. Kanapa przed telewizorem jest miejscem nie tylko do odpoczynku dla całej rodziny, ale także na spotkania towarzyskie. Przy sofie konieczny jest stolik. W przypadku niewielkiego pomieszczenia stół o okrągłym kształcie zajmuje mniej miejsca niż prostokątny. W ten sposób przestrzeń wyda się uporządkowana. Podobnie jest z szafką pod RTV, której niska forma pozwala na optyczne powiększenie pomieszczenia i dodatkowo można na niej umieścić dekoder lub głośniki. Interesujące kształty stolików kawowych, jak i szafek pod telewizor sprawiają, że przestrzeń staje się przytulna. Tak można stworzyć w pomieszczeniu namiastkę stylu skandynawskiego, industrialnego lub nowoczesnego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*